پروژه در ارمنستان

انجام پروژه در ارمنستان یکی  از راه های سرمایه گذاری در ارمنستان ، کسب و کار و اقامت می باشد. امنیت مالی و اقتصادی در بخش های مختلف این کشور موجب شده است که شرایط را برای انجام پروژه های مختلف ایجاد کند. به خصوص در بخش های کشاورزی و دامداری در ارمنستان و  عمرانی. همچنین ارمنستان یک کشور رو به رشد و در حال پیشرفت از لحاظ صنعتی محسوب می گردد که توانسته نظر بسیاری از سرمایه گذاران خارجی برای انجام پروژه جلب کند.

  • طراحی و احداث و ایجاد و نصب و اجرا و مشاوره و انجام امور پیمان کاری ساختمانی و عمرانی
  • ارائه کلیه خدمات در زمینه خدمات شهری اعم از طراحی ، نصب ، ایجاد ، نگهداری و فضای سبز ، محوطه سازی و احداث آبنما و ساخت و نصب آلاچیق
  • طراحی و اجرای شبکه آب یاری تحت فشار
  • رنگ آمیزی و زیبا سازی معابر
  • ساخت و نصب مبلمان شهر ، نهرسازی  ، جدول کشی، خط کشی ، سنگ فرش معابر و پیاده رو سازی
  • خدمات شهری شامل جمع آوری زباله و نظافت معابر و رفت و روب معابر و فضای سبز
  • سم پاشی و دفع آفات و جانوران موزی و حشرات
  • تفکیک مواد زائد شهری و بازیافت زباله و پسماند ها
  • تامین نیروی انسانی مورد نیاز
  • برای اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار در ارمنستان ، کشاورزی و دامداری در ارمنستان به صفحه مربوط مراجعه کنید و یا با ما در تماس باشید.

 شرایط و فضای انجام پروژه در ارمنستان

از طرف دیگر سیستم بانکداری آن طوری است که فضای اقتصادی مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است. همچنین این کشور نرخ مهاجرت پذیری بالایی دارد و افراد که قصد انجام پروژه و سرمایه گذاری در ارمنستان را دارند می توانند علاوه بر سود مناسب، اقامت این کشور را نیز بگیرند. فضای تجارت، سرمایه گذاری و انجام پروژه در این کشور کاملا آزاد است، به طوری که این کشور توانسته رتبه مناسبی را در این زمینه ها بدست آورد به خوبی در سطح جهانی دیده شود.

 

پروژه  در بخش های برق و تامین نیرو

بررسی پروژه ها صورت اجمالی

کشور نامبرده دارای منابع طبیعی و معادن بسیاری است. این معادن شامل معدن های فلزات مهم مثل طلا، آهن، مس، مولیبدن و غیره می باشد. در بخش سنگ های قیمتی مثل الماس نیز دارای معادن بسیاری است. بنابراین انجام پروژه هایی نظیر حفاری، کانی شناسی و زمین شناختی در این کشور درآمدی خوبی را به ارمغان می آورد.  انجام پروژه های مربوط به بخش کشاورزی نظیر به روز رسانی یا ساخت تجهیزات، ابزارآلات و ماشین آلات کشاورزی نیز از موارد مهم و قابل اجرا است.

همچنین پروژه هایی مربوط به بالابردن عملکرد سیستم آبیاری با هدف کاهش آب مصرفی، کاهش هزینه و بالا بردن کیفیت سیستم آبیاری و بهینه کردن آن نیز از موارد دیگر پروژه ارمنستان است. از دیگر بخش هایی که می توان در آن با انجام پروژه به سود مناسب دست یافت بخش عمران، راهسازی و سدسازی است. پروژه های مربوط به ساخت سد و پل، پروژه های ساختمانی و احداث بزرگراه ها از جمله ی این موارد هستند. پروژه های نیروگاهی و تولیدات برق در شهر ایروان و سایر شهر ها که به لحاظ تامین انرژی و برق کمی دچار نوسان هستند نیز از پروژه های موفق در ارمنستان به شمار می رود.

اما مهمترین و اصلی ترین پروژه  مربوط به بحث گاز، نفت، سوخت، پتروشیمی و تامین انرژی است. این کشور از این لحاظ به ایران و روسیه وابسته است و پروژه های متعددی برای وارد کردن گاز از سایر کشور ها ارائه و اجرا می کند. از این رو سرمایه گذاری در این بخش و به دست گرفتن پروژه های مربوط به پتروشیمی مهم ترین و پر فایده ترین پروژه  است. از دیگر موارد پروژه در این کشور که می توان به آنها اشاره کرد : ماشین آلات صنعتی، صنایع چوب، صنایع الکتریکی، صنایع کاغذ و چاپ، صنایع خودرو سازی، صنایع نساجی و  رنگرزی، صنایع دارویی و بهداشتی و غیره می باشد برای اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار در ارمنستان به صفحه کسب و کار در ارمنستان مراجعه کنید.

 

"<yoastmark

بخش های مهم تجاری برای انجام پروژه در ارمنستان

فناوری اطلاعات :

این حوزه جز موارد مهم برای انجام پروژه است. در این بخش تقریبا ۲۰۰ کمپانی خارجی مشغول به کار هستند و پروژه هایی نظیر ساخت نرم افراز ، طراحی سیستم ها، طرح های مربوط به اینترنت و … را انجام می دهند. با توجه به موقعیت جغرافیایی و منطقه ای ارمنستان و وابسته بودن به سایر کشور در زمینه انرژی و سوخت، توسعه بخش هایی نظیر آی تی و فناوری اطلاعات می تواند تا حدی به پیشرفت و اقتصاد این کشور کمک کند. وجود نیروی کاری متعهد و کارآمد می تواند پروژه های مربوط به این بخش را با موفقیت های زیادی رو به رو کند. به طور کلی بهره وری و انجام پروژه در این بخش در کشور ارمنستان نسبتا بالاست.

گردشگری:

صنعت توریسم از جهاتی برای انجام پروژه  مهم به شمار می رود. با اینکه ارمنستان دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و نیز این صنعت تاثیر مهمی در اقتصاد این کشور دارد، ولی با این حال بهره برداری از این بخش و از این صنعت پر سود به طور کامل انجام نگرفته و پتانسیل ها زیادی برای بهتر شدن و افزایش بازار گردشگری در این کشور وجود دارد. مناطقی طبیعی موجود در دشت ها و کوهستان ها که مناطقی صعب العبور محسوب می گردند به دلیل نداشتن زیرساخت های مناسب جهت بازدید گردشگران باعث کاهش بهره وری این صنعت شده است.

همچنین نداشتن امکانات رفاهی و هتل های مناسب برای گردشگران خارجی در مناطق مناسب نیز می تواند باعث پایین آوردن بهره وری از این صنعت گردد. با توجه به افزایش سالانه گردشگران و توریست های خارجی در این کشور، انجام پروژه و طرح های مربوط به ایجاد گذرگاه های مناسب در مناطق کوهستانی، ساخت هتل و مناطق اقامتی مناسب برای گردشگران می تواند باعث افزایش پتانسیل این صنعت مهم در ارمنستان گردد. ایجاد رستوران ها و امکانات تفریحی و ارتباطی مناسب برای توریست های خارجی نیز از پروژه های مهم برای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود.

معادن و ذوب فلزات :

به طور کلی دارای ۴۸۰ معادن طبیعی است. ذخایر مس، آهن، سرب در این کشور به چند میلیون تن می رسد که عملیات استخراج هر یک می تواند یک پروژه در این کشور به شمار رود. این کشور قوانینی را در مورد واگذاری و یا انجام طرح و پروژه در زمینه معادن تصویب کرد که به راحتی به سرمایه گذاران خارجی این امکان را می دهد که در این بخش سرمایه گذاری کنند و از مزایای آن بهره مند گردند. این پروژه ها مربوط به محل اکتشاف معادن، حفاری، تولید و ذخیره این عناصر و فلزات است.

سرمایه گذاری و انجام پروژه در بخش معادن ارمنستان

 

سرمایه گذاری و انجام پروژه در بخش معادن ارمنستان

ساختمان :

در چندین سال گذشته ساختمان سازی از بخش های مهم و رو به رشد در اقتصاد ارمنستان به شمار می رفت که بنا به دلایلی و همچنین رویکردهای نا مناسب دولت این بخش رکود قابل توجهی داشت تا اینکه در یکی دو سال اخیر مجددا با انجام پروژه ها و طرح های مناسب دولت ارمنستان سعی در باز سازی و رونق این بخش دارد. بنابراین می تواند گزینه مناسبی برای انجام پروژه  به حساب آید.

ارمنستان در شروع صنعتی شدن و پیشرفت میباشد و بیشتر صنایع و راهها و بافتهای شهری فرسوده شده اند ، فلذا بسیار نیازمند شرکتهای جدید و قوی برای اجرای پروژه های خود میباشد.
تمامی شرکتها برای شرکت در مناقصه ها و پروژه ها از حقوق مساوی برخوردارند.
پروژه های عمرانی شامل ساخت و ساز، نوسازی، بازسازی، راه و راهسازی، تاسیسات، برق، مکانیک، انرژی و غیره میباشد.

پروژه های آبی و آب وفاضلاب که جزء ساختار عمرانی میباشند شامل ایجاد ایستگاه های پمپاژ و همینطور خطوط لوله کشی هستند و با توجه به وضعیت فرسوده خطوط لوله آب آشامیدنی و فاضلاب ارمنستان در این خصوص پروژه ها بسیار زیاد میباشند. پروژه های بازسازی و نوسازی مجتمع های آموزشی و پژوهشی، مدارس و دانشگاهها نیز در این کشور بسیار زیاد هست.