مناقصه در ارمنستان

یکی از راه هایی که می توان با استفاده از آن درآمد  حاصل از کسب و کار خود را رونق داد شرکت در مناقصات و مزایده ها می باشد. کشور های خارجی گاها به دلیل نداشتن تجهیزات کافی یا مناسب ممکن است نتوانند عملکرد مناسبی در یک بخش یا نهاد داشته باشند. بنابراین با برگزاری مناقصه در بخش ها و نهاد های مربوطه، نیاز ها و خدمات مورد نظر خود را با کمترین هزینه تامین می کنند. مناقصه در ارمنستان یکی از مناقصاتی که برای افراد و شرکت های ایرانی دارای اهمیت است .

مناقصه در ارمنستان

برنده شدن در آن به رونق کسب و کار و افزایش درآمد و کاهش هزینه ها کمک می کند در نتیجه آشنایی با مناقصه و انواع آن برای افرای که قصد شرکت در اینگونه فعالیت های اقتصادی را دارند و یا قصد سرمایه گذاری در ارمنستان را دارند دارای اهمیت است و ما در اینجا مختصری راجع به مناقصه و انواع آن صحبت می کنیم. بسیاری از طرح ها و پروژه های پر سود معمولا از طریق مزایده و مناقصه به فروش می رسند.

برای برنده شدن در این اتفاقات اقتصادی باید از زمان برگزاری مناقصات و مزایده ها اطلاع دقیق داشت. مناقصه راهی است که از طریق آن سازمان ها عمومی و نهاد دولتی و یا غیر انتفاعی برای خرید کالا و خدمات مورد نظر خود یک رقابت بین فروشندگان ایجاد می کنند و در واقع فروشنده ای که مناسبترین خدمت یا کالا را با هزینه ی کمتری ارائه کند، برنده مناقصه می باشد.

مناقصه در ارمنستان مانند سایر کشورها انواع مختلفی دارد که شامل مناقصه عمومی، مناقصه محدود و مناقصه اختیاری می شود. در نوع اول یعنی مناقصه عمومی سازمان دولتی مناقصه گذار برای خرید کالا و برطرف کردن نیاز های خود، اطلاعیه را مبنی بر برگزاری مناقصه در بین عموم مردم منتشر می کند و واجدان شرایط برای برنده شدن در این مناقصه با یکدیگر رقابت می کنند. در مناقصه محدود، این رقابت یا مناقصه در بین افراد محدودی صورت می گیرد ( بنا به تشخیص نهاد مناقصه گذار ). در مناقصه اختیاری در واقع اطلاعیه مناقصه به صورت عمومی منتشر می گردد ولی اختیارات مربوط به انجام آن با نهادی است که پیشنهادات بهتری دارد. با شناخت مناقصات به ویژه  مناقصه در ارمنستان و داشتن اطلاع کافی درباره آن شانس برنده شدن در مناقصات افزایش می یابد.

چگونگی موفق شدن در مناقصه در ارمنستان

برای برنده شدن در مناقصه ارمنستان باید اول از همه اطلاع دقیق از زمان برگزاری مناقصات را بدست آورد. بعد از پیدا کردن زمان دقیق مناقصه، باید اطلاعات صحیح و جامعی را در مورد معاملات و نوع مناقصه و شرکت های مجاز به شرکت در مناقصه بدست آورد. اطلاعاتی نظیر شروع و پایان زمان مقرر برای شرکت در مناقصه و اعلام آمادگی و میزان مبلغ برای شرکت در این پروژه ها نیز مهم است.

همچنین بررسی شرایط مناقصه که از قبل توسط نهاد مناقصه گزار تعیین شده است نیز مهم و ضروری است. از آنجا که معمولا مناقصات قابل تمدید نیستند لذا توجه به مدارک مورد نظر و تحویل به موقع آنها از نکاتی است که برای شرکت در مناقصه در ارمنستان باید به آن توجه کرد. بعد از انجام مراحل مربوطه و رعایت قوانین و شروط مناقصه باید منتظر اعلام نفرات برتر و در واقع برندگان مناقصه شد. معمولا برای مناقصات سه نفر را به عنوان برنده اعلام می کنند.

در صورت عدم پاسخگویی مناسب و به موقع از طرف نفر اول، نفر دوم برنده مناقصه است و اگر نفر دوم نیز پاسخ مناسبی ارائه نکرد نفر سوم برنده مناقصه در نظر گرفته می شود. بنابراین پیگیری اخبار مربوط به مناقصات حتی بعد از انجام آنها نیز اهمیت دارد و امکان برنده شدن نیز وجود دارد.

مناقصات از نظر نحوه اجرا نیز به دو دسته تقسیم می شوند. مناقصات یک مرحله ای و دو مرحله ای. در مناقصات یک مرحله ای در جلسه اول برنده مناقصه اعلام می گردد. ولی در مناقصات دو مرحله ای در طی دو مرحله و با بررسی کمیته فنی بازرگانی برنده نهایی مناقصه اعلام می شود.

 شرکت های ایرانی شرکت کننده در مناقصات ارمنستان

انواع مناقصه در ارمنستان

ارمنستان نیز مانند سایر کشور ها، برای تامین نیاز های خدماتی و کالایی خود در نهاد ها و موسسات دولتی  با برگزاری مناقصات این نیاز ها را برطرف می کند. مناقصه در ارمنستان می توانند در حوزه ها و بخش های مختلفی صورت گیرد.

اگر فردی خواستار شرکت در مناقصه در ارمنستان باشد باید سایت های رسمی مربوط به دولت ارمنستان یا سایر سایت معتبر که لیست مناقصات را منتشر می کنند، پیگیری نماید. از بخش های مهمی که در آنها مناقصه صورت می گیرد مربوط به  بخش های عمران و راه سازی است. در این نوع مناقصه  شرکت های فنی مهندسی که واجد شرایط هستند با شرکت در مناقصه، به تامین بخشی از نیازهای دولت ارمنستان و همچنین دادن خدمات در بخش عمرانی و راه سازی می پردازند. همچنین در احداث بزرگراه ها، مخصوصا بزرگراه های مرزی، نیاز به برگزاری مناقصه می باشد.

 

 

"<yoastmark

 

این نوع مناقصه برای رفع نیازهای قطعات تعیین شده و همچنین اجرا کردن طرح و پروژه مورد نظر برگزار می گردد که شرکت های واجد شرایط می توانند در این مناقصه شرکت کنند. مناقصه در این کشور در بخش هایی نظیر لوازم و کالاهای پزشکی نیز صورت می گیرد که در صورت برنده شدن در این مناقصات سودی زیادی به همراه خواهد داشت.برای اطلاعات بیشتر در مورد پروژه در ارمنستان به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

در این نوع مناقصه دولت ارمنستان برای رفع نیازها و دستگاه های مورد نظر در بخش پزشکی و بیمارستانی مناقصاتی را برگزار می کند. پروژه هایی زیادی در کشور ارمنستان در حال اجراست که بسیاری از سرمایه گذاران و پیمانکاران خارجی علی الخصوص سرمایه گذاران و پیمانکاران ایرانی می توانند در آن فعالیت داشته باشند. برای دستیابی به فعالیت و مشارکت در این پروژه ها، با انجام مناقصه ارمنستان شرکت های مختلفی از جمله شرکت های ایرانی می توانند در این طرح ها حضور داشته باشند. بسیاری از صنایع دیگر در این کشور ممکن است در آینده با برگزاری مناقصات خدمات و نیاز های مربوط به آن بخش را تامین کنند. یکی از این بخش ها مربوط شیلات و ماهی خاویار است. که در طرح های مناقصه ای وجود ندارد ولی ممکن است در آینده با برگزاری مناقصه در صدد انجام فعالیت و خدمات بهتر در این حوزه گردد.به شما پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد مناقصات و  کسب و کار در ارمنستان به صفحه مربوط مراجعه کنید.

  • تمامی شرکتها (خارجی و داخلی )حق شرکت در مناقصه ها را بصورت مساوی دارا میباشند.
  • تمامی شرکتها(خارجی یا داخلی) چنانچه واجد شرایط لازم باشند حق شرکت در مناقصه را بصورت مساوی دارند.
  • مقررات موافقت نامه سازمان تجارت جهانی که مورد تایید دولت جمهوری ارمنستان قرار گرفته در مناقصه اعمال میشود.
  • دعوت نامه بصورت کاغذی میباشد که شرکت بنیان در ارمنستان به نمایندگی از طرف متقاضی دریافت و ثبت نام را با هماهنگی متقاضی انجام میدهد.

تمامی مدارک شرکت بایستی ارسال شده ودر ارمنستان توسط دارالترجمه رسمی به زبان ارمنی برگردانده شود و البته ابتدا در ایران توسط وزارت دادگستری برابر اصل شده و سپس توسط وزارت خارجه تائید شده و ارسال شود